Ugrás a fő tartalomra






                  Kedves vendégeim, ismerőseim, barátaim!



Fontosnak tarom, a szakszerű orvosi véleményt, ennek nyomán ajánlom elolvasni a következő írást.
Pácienseim többséges szenved a végtag fájdalom kellemetlen érzéseivel, a vénák fontosságát említeném meg, hiszen testünk "hálózata" a vénák (gyűjtőerek, visszerek) a hajszálerek felől a szív felé vezetik a vért.
Reflexológusként tudom, a talp masszázs kizáró oka lehet a visszérgyulladás, vagy a gombás illetve fekélyes láb is.
A reflexzónák a megfelelő szervek salakanyag lerakódásának helyei. Ezek a lerakódások lehetnek: homok, kristály, rizsszem, lágy rész, kemény rész, csontosodás, bőrkeményedés. A masszírozás során ezen lerakódások eltávolítása a cél, mivel a betegség oka mindig összefüggésben van a problémás zóna elhelyezkedésével, a lerakódások nagyságával, milyenségéve.

Forduljon hozzám bizalommal!
Barti Ildikó

Okleveles természetgyógyász-reflexológus
Joalis terapeuta
Moxa elixir tanácsadó
Reiki Mester.

Tel+3630/9500336
Helyszín: Rába Quelle Gyógy-és élményfürdő
Győr 9025





Testmozgás + Értorna = Jó keringés


Önellátó képességünket alapvetően befolyásolja végtagjaink-ban a verőereken túl a visszerek, a nyirokkeringés és ereink tónusát meghatározó érmozgató idegrostok állapota. Életünk folyamán ezek rossz működésének jeleire legtöbbünk csak szépséghibaként tekint.
Ékes példaként szolgál az életkor előrehaladtával gyakoribbá váló seprűvénák csoportja, mely a gerinc kopásos jellegű elváltozása következtében károsodó érszűkítő rostok működési zavarából származik. Bár mindkét nem betegsége, de a terhesség a hölgyek esetében jelentősen megnöveli gyakoriságát. Megelőzése – ismert családi hajlam – esetén a terhesség első hónapjaitól viselt rugalmas harisnyák alkalmazásával, értorna végzésével biztosítható lenne. Legyen szülői kötelességünk lányaink visszereinek védelme!
A vénák károsodásának vezető tünetei: a lábak indokolatlan fáradtsága, a „nehézláb” érzés, égő jellegű érzészavar, a takaró tűrésének képtelensége, lábduzzanat. A vénatágulatok felületes formáit nem mindig kíséri a mélyvénák működési zavara – melyet elsősorban a billentyűk zárási elégtelensége okoz. Hosszú fennállása a vénás nyomásemelkedés miatt a vénatágulat terjedését idézi elő. Ezeken a szakaszokon lelassul a vérkeringés, s a tartós vérkeringési zavar vérrögösödéshez – trombózis – vezethet. Figyelmeztető tünetei: vörhenyes, tejeskávészerű, később barnás, majd kifejezett bőrmegkeményedéssel kísért elváltozások formájában, melyek általában 5–15 év alatt alakulnak ki.

Hajlamosító tényezői a visszértágulat mellett, s az igen ritka – 1:10000 arányú – genetikai adottságokon kívül a gyulladásos megbetegedések és a fizikai inaktivitás, valamint ifjú hölgyek esetén a fogamzásgátló tabletták szedése. Kiemelten magas kockázattal jár a mozgásszervi gyulladásos megbetegedéseket kísérő, a traumatológiai, ortopédiai, nőgyógyászati, urológiai és hasi sebészeti műtéteket követő ágynyugalmi időszak, valamint ugyanezen szakterületek műtéti beavatkozást nem igénylő gyulladásainak köre. Ez esetekben a vérrög oldását célzó, majd véralvadásgátló kezelést megfelelő kompressziós fokozatú rugalmas harisnya és értorna alkalmazásával egészítik ki.

A nyirokkeringés zavarának jellemzője a végtagok – testtartástól függetlenül is kialakuló – vizenyőssége. Elsősorban hegesedéseket kiváltó gyulladások, operációkat követő kötőszövetes zsugorodás által leszorított nyirok erek, valamint egyes kórokozók által kiváltott nyirokérgyulladások, következtében lép fel. Leggyakoribb nyirokkeringési zavart okozó megbetegedés az orbánc, amelynek kialakulásában a vénás és artériás keringészavar mellett a cukorbetegség is szerepet játszhat. Elsősorban a pedikűr igényel megfelelő óvatosságot. Már kialakult keringészavar esetén – legyen az nyirok vagy vénás – a kiváltó ok kezelése mellett a végtagduzzanat csökkentésére a végtag egészére kiterjedő kompressziós kezelés mellett kötelező az aktív tréning, az izommunka.

Kiegészítésként – nem fekélyes végtag esetén – a masszázs mellett a jól vezetett hydro-, galvanoterápia is kedvező hatású lehet. A megelőzést, illetve a folyamat lassítását szolgálják az erek rugalmasságára ható gyógyászati és nem gyógyászati készítmények, eljárások: a vadgesztenye tartalmú kivonatok, pakolások, az aprómagvas gyümölcsök (ribizli, szeder, málna, szamóca) magas koncentrációjú érfal erősítő vitaminjai, a napi 30–40 perces átmozgató jellegű tréning és az óránként legalább 10 perces séta.


Dr. Polyák József ,belgyógyász-, kardiológus-, klinikai farmakológus szakorvos a magas vérnyomás ellátásának „Európai minősítettségével” rendelkező orvosa.






Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

"Kezdetben apró dolgokért mondtam köszönetet.Aztán minél hálásabb lettem,annál nagyobb lett a jutalmam.Hát persze,hiszen minden,amire az ember összpontosít,növekedésnek indul.Ha a jóra koncentrálsz az életedben,azzal még több jót teremtesz.A hála a nagy szorzó."